کتاب رمان نویس ساده نگر و رمان نویس اندیشمند

اثر اورهان پاموک از انتشارات نیلوفر - مترجم: علیرضا سیف الدینی-ادبیات ترکیه

رمان‌نویس ساده‌نگر و رمان‌نویس اندیشمند، شامل شش گفتار از «اورحان پاموک» برای سخنرانی‌های نورتن او در دانشگاه هاروارد است. نورتن، عنوان سلسله‌گفتارهایی است که در آن نویسندگان درباره‌ی تجارب نویسندگی‌شان سخنرانی می‌کنند.
در این سخنرانی، «پاموک» نیز از تجارب رمان‌نویسی‌اش گفته است. او درباره‌ی برنامه‌ریزی‌های پیش از نگارش، و تجربه‌هایی که هنگام نگارش کسب می‌کند سخن گفته و به‌فراخور موضوع از آثار و نظریات نویسندگان و متفکران مختلف مثال‌هایی مطرح کرده است.
-از متن پشت جلد و پیش‌گفتار مترجم-

شناسنامه و مشخصات ظاهری
سرشناسه: پاموک، اورحان، 1952م
عنوان: رمان‌نویس ساده‌نگر و رمان‌نویس اندیشمند
پدیدآور: اورحان پاموک Orhan Pamuk
مشخصات نشر: تهران: نیلوفر، 1392ش
مشخصات ظاهری: 176 صفحه، 21.2 در 14.4 سانتی‌متر
شابک: 9789644485930
ترجمه از: Saf ve Düşünceli Romancı
موضوع: پاموک، اورحان، 1952م / نویسندگان ترک – قرن 20م – سرگذشت‌نامه / داستان – تاریخ و نقد / داستان‌نویسی / ادبیات ترکی
شماره‌ی کتاب‌شناسی ملی: 3326261
مترجم: علیرضا سیف‌الدینی، 1346ش
نوبت چاپ: اول
سال انتشار: 1392ش
شمارگان: 1100 نسخه
قیمت: 9000 تومان

فهرست
یادداشت 9
پیش‌گفتار مترجم 13
هنگام مطالعه‌ی رمان در ذهن ما چه اتفاقاتی می‌افتد؟ 17
آقای پاموک، آیا شما واقعاً این ماجراها را از سر گذرانده‌اید؟ 43
شخصیت ادبی، بافت حادثه، زمان 65
کلمه‌ها، نقاشی‌ها، شیءها 89
موزه‌ها و رمان‌ها 115
مرکز 139
سخن آخر 167


خرید کتاب رمان نویس ساده نگر و رمان نویس اندیشمند
جستجوی کتاب رمان نویس ساده نگر و رمان نویس اندیشمند در گودریدز

معرفی کتاب رمان نویس ساده نگر و رمان نویس اندیشمند از نگاه کاربران
Saf ve düşünceli romancı, 2011, Orhan Pamuk (1952)
تاریخ نخستین خوانش: بیست و نهم ماه نوامبر سال 2013 میلادی
عنوان: رمان نویس ساده نگر و رمان نویس اندیشمند؛ نویسنده: اورهان پاموک؛ مترجم: علیرضا سیف الدینی؛ مشخصات نشر: تهران، نیلوفر، 1392، در 176 ص. و اندازه 14/5 در 21/5 س.م.، شابک: 978964448593؛ کتاب با عنوان «با و بی تکلف» با ترجمه «عین له غریب»، توسط نشر نگاه در سال 1392 در 248 ص، و شابک: 9789643518813؛ نیز، منتشر شده است؛ موضوع: نویسندگان ترک، قرن 20 م، سرگذشتنامه، داستان، تاریخ و نقد، داستان نویسی، ادبیات ترکی
فهرست: یادداشت، پیش گفتار مترجم، هنگام مطالعه رمان در ذهن ما چه اتفاتی میافتد؟، آقای پاموک آیا شما واقعا این ماجراها را از سر گذرانده اید؟ شخصیت ادبی بافت حادثه زمان، کلمه ها نقاشیها شیءها، موزه ها و رمان ها، مرکز، سخن آخر
رمان‌ نویس ساده‌ نگر و رمان نویس اندیشمند، شامل شش گفتار از: «اورهان پاموک» برای سخنرانی‌های نورتن ایشان در دانشگاه هاروارد است. نورتن، عنوان سلسله‌ گفتارهایی ست که در آن، نویسندگان درباره‌ ی تجارب نویسندگی‌ خویش سخنرانی می‌کنند. در این سخنرانی، «پاموک» نیز از تجارب رمان‌نویسی‌ خویش سخن گفته است. ایشان درباره‌ ی برنامه‌ ریزی‌های پیش از نگارش، و تجربه‌ هایی که هنگام نگارش کسب می‌کند سخن میگوید و به‌ فراخور موضوع از آثار و نظریات نویسندگان و متفکران مختلف مثال‌هایی میآورد. و ... نگاشته پشت جلد کتاب با اصلاح. ا. شربیانیمشاهده لینک اصلی
اورحان پاموک می گوید دو نوع خواننده لذت هایی را که رمان خوانی و رمان نویسی می بخشد ازدست می دهند،خوانندگان تماما ساده نگر که به آنها هر چه هشدار دهید این کتاب رمان است، ولی آنها کتاب را تجربه زندگی خود نویسنده می دانند.وخوانندگان تماما اندیشمند که هر چه به آنهابگویید این کتاب با محرمانه ترین احساس ها و افکار نوسسنده نوشته شده است، باور ندارند و آن راصرفا بافته هایی می دانند که با حساب و کتاب تنظیم شده است .هر دو گروه هیچ شناختی از لذت های رمان خوانی ندارند

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب کوتاه زیبا برای خواننده و نوازنده جدید. عاشق راه Orhan Pamuk با اشاره به برخی از کارشناسان معروف مانند آنا Karena و غیره استدلال می کند، به راستی خواننده خود را ارضا می کند. کتاب مفید، در واقع.

مشاهده لینک اصلی
arkadaåÿä ± میلی آمپر ± Â ° N یک هدیه ... توجه داشته باشید در مفرط بود؛ برای dileäÿ نوبل ... یک بار در روز نوشته شده توسط یک مقاله ATA نامزد تیم ± ± LMA برای baåÿlä ± ± yor برای. نویسندگان خالص و جامع. در حالی که خواندن داشتم، به خودم یادآوری می کنم که آرام باشم. کدوم یکی هستم؟

مشاهده لینک اصلی
باید برای هر رمان نویس و عاشق ادبیات بخواند. پاموک فریبنده پروسه های ذهنی و فکری نویسندگان و خوانندگان است. این قطعا یکی از آن کتابهایی است که بارها و بارها دوباره خواندم.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب سازمان انتشارات کنکورهای نورتون پاموک است که در دانشگاه هاروارد تحویل داده شده است. یک کتاب در 6 فصل از هنر عاشقانه. برای کسانی که می نویسند، کسانی که به دنبال نوشتن هستند و برای همه کسانی که از لذت خواندن لذت می برند، قطعا کتاب را بخوانند.

مشاهده لینک اصلی
رومیان در مورد شیوه ساده و نادرست نوشتن یک رمان. و همچنین راه ساده و ساده ای برای خواندن آن. خواندن هیجان انگیز در بخاری از اجاق گاز، پر از شگفتی و مزه.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب رمان نویس ساده نگر و رمان نویس اندیشمند


 کتاب اسرار کتاب سیاه
 کتاب دختر مردم
 کتاب زوبوک
 کتاب دیوانه ای بالای بام
 کتاب نگذار به بادبادک ها شلیک کنند
 کتاب مگه تو مملکت شما خر نیس؟